Ocenjivanje pilot testova

Pregledom i ocenjivanjem pilot testova koji mere naučnu i građansku kompetenciju napravljen je još jedan korak ka glavnom istraživanju koje nas očekuje na proleće.

Devetočlani tim studenata doktorskih i master studija radi na ocenjivanju pilot testova. Pet dana u kontinuitetu, serija od 20 kratkih obuka za sva pitanja otvorenog tipa, preko 600 testova iz 11 škola i zajednički rad na usaglašavanju kriterijuma procene obeležili su ovu fazu realizacije projekta.

Na osnovu rezultata biće formirane paralelene forme testova građanske i naučne kompetencije, ali i definisane problemske situacije za rad u trijadama.