PEERSolvers na ECER-u 2024.

Na ovogodišnjoj Evropskoj konferenciji istraživanja u obrazovanju (European Conference in Educational Research – ECER) učestvovaće 5 istraživača iz PEERSolvers tima koji će predstaviti dva istraživačka rada zasnovana na nalazima empirijske studije realizovane tokom prošle godine.

Prvi rad One Attempt to Measure Collaboration Between Students During Group Work predstavlja dimenzije i indikatore za procenu kvaliteta saradnje u rešavanju problema.

U radu Integrating Citizenship Competence’ Assessment Frameworks: Complementarities and Differences in the Educational Context of Serbia su predstavljeni rezultati analize jednodimenzionalnosti ajtema selektovanih za test građanske kompetencije koji smo koristili u pilot istraživanju.

Domaćin ovogodišnje konferencije je Kipar, Univerzitet u Nikoziji. Konferencijiski dani počinju 26. i traju do 30. avgusta.

Projekat finansira Fond za nauku Republike Srbije u okviru programa IDEJE (#7744729)